Meghívó az VIII. Bálványosi Huszárakadémiára

Tisztelt bajtársak ! 

Szeretettel várunk minden katonai hagyományőrzőt Erdélyből és az anyaországból egyaránt a 2019. január 19-20. között megrendezésre kerülő Huszárakadémiára, az erdélyi magyar katonai hagyományőrzők elméleti képzésére, a Bálványosi Vár panzióba!

Részletek:

  • Időpont: 2019. január 19. szombat 08:00 - 2019. január 20. vasárnap 17:30
  • Megjelenés: Egyenruhában,  civil vendégek esetében nemzeti viseletben
  • Részvételi díj: 60 lej személyenként (mely tartalmazza a fogyasztást és a protokoll költségeket, a szállás ingyenes)

Részvételi szándékukról és a csapatonkénti résztvevők számáról kérjük értesítsenek bennünket az alábbi elérhetőségek egyikén:

A szervezők nevében:

A rendezvény programja

Szombat, Január 19.

08:00-10:00 – A résztvevők érkezése és elszállásolása
10:00-10:30 – Csoportkép készítése
10:30-11:00 - Megnyitó beszédek, megemlékezések
11:00-11:45 – Előadás 1.: Prof.Dr.Csikány Tamás ezredes előadása
11:45-12:00 – Szünet (15 perc)
12:00-12:45 – Előadás 2. : Bordi Zsigmond Lóránd, régész,muzeológus, doktorandusz- Az 1849 évi szemerjai ütközet
12:45-13:00 – Szünet (15 perc)
13:00-13:45 – Előadás 3. : v. Dr. Kádár László h.ő. huszáralezredes- A Székely Hadosztály története
13:45-14:00 – Szünet (15 perc)
14:00-16:00 – Ebéd
16:00-16:45 – Előadás 4. : Dr. Nagy József h.ő. huszárkapitány, állatorvos, egyetemi tanár-A szabadságharc lovairól
16:45-17:00 –Szünet (15 perc)
17:00-17:45 – Előadás 5. : Dr. Vass László h.ő. honvéd ezredes-Bem József élete
17:45-18:00 –Szünet (15 perc)
18:00-18:45 – Előadás 6. : -Kádár Barna lovas szakedző, fogathajtó bajnok- A lóválasztásról
18:45-19:00 – Szünet (15 perc)
19:00-19:45 – Előadás 7. : v. Nagy Zoltán, történész, h.ő. huszár -Mundér és muníció-A 11. Székely Határőr Huszárezred Öltözete és felszerelése 1848-ban.
19:45-20:00 – Szünet (15 perc)
20:00-22:00 – Vacsora és emléklapok kiosztása
22:00-23:00 – Tisztikari gyűlés és 2019. évi programegyeztető
22:00 – Mulatság, nóta kivilágos kivirradtig!

Vasárnap, Január 20.

08:00 – Ébresztő
08:30-09:15 – Reggeli
09:15-09:30 – Szünet (15 perc)
09: 30-09:45 – Mikróbuszok indulása a szentmisére
10:30-11:30 – Szentmise a Torjai Katolikus templomban - Hatos Mihály tábori lelkész, h.ő. huszárfőhadnagy
11:45-12:45 – Koszorúzás, kitüntetések és előléptetések az altorjai huszárszobornál
13:15-14:00 – Előadás  8. : Farkas Tibor h.ő. honvéd-tüzér százados- A Szabadságharc fegyverei
14:00-14:15 – Szünet (15 perc)
14:15-15:00 – Előadás  9. : Berlinger Gábor h.ő. honvéd százados - A szabadságharc honvéd gyalogságának harcászata - Budavár ostromának vetítése
15:00-15:15 – Szünet (15 perc)
15:15-16:00 – Előadás  10. : Tóth Zoltán h.ő. honvéd őrmester- Koszorúzási gyakorlat  a hagyományőrzők részvételével
16:00-17:00 – Ebéd
17:00-17:30 – Búcsúzás, az akadémia zárása

A programváltozás jogát a szervezők fenntartják !

Címkék